Materace sprężynowe to jedne z najczęściej kupowanych materaców do sypialni. Czym dokładnie charakteryzują się takie materace? Jakie są ich najważniejsze zalety?

Dobór odpowiedniego materaca ma bardzo duże znaczenie. Najlepiej zdecydować się na dobrej jakości materac, który będzie mógł zapewnić odpowiedni komfort snu. Jednym z rekomendowanych modeli jest materac sprężynowy.

Czym są materace sprężynowe?

Materace tego rodzaju posiadają rdzeń wykonany ze sprężyn. Dzięki ich zastosowaniu posiadają odpowiednią sprężystość dla większego komfortu snu.

Rodzaje materaców sprężynowych:

  • materace bonellowe
  • materace kieszeniowe

Materace bonellowe kiedyś były bardzo popularne. Obecnie są już kupowane rzadziej. W tych materacach stosuje się duże sprężyny umieszczone we wnętrzu materaca.

Z kolei materace kieszeniowe mają wyższej klasy sprężyny kieszeniowe – są one umieszczone w osobnych kieszonkach, więc każda z nich pracuje samodzielnie. To powoduje, że materace kieszeniowe są bardziej komfortowe.

Materace kieszeniowe ze strefami komfortu

W przypadku materaców kieszeniowych stosuje się także strefy komfortu. Są to różne sprężyny o odmiennych twardościach, które tworzą poziome pasy odpowiadające anatomii budowy ciała człowieka.

Ze względu na zastosowanie stref komfortu materac kieszeniowy tego typu jest bardziej komfortowy.

Różne typy materaców sprężynowych

Materace kieszeniowe wykańczane są piankami, które umieszczane są na ich wierzchu i na spodzie. Niektóre modele są jednostronne, inne dwustronne.

Stosuje się różne pianki, w tym wysokoelastyczne, termoelastyczne – VISCO, lateksowe, zwykłe pianki poliuretanowe, ale też maty kokosowe. Wiele wariantów pozwala na dopasowanie materaca do swoich potrzeb.

Materac sprężynowy – najważniejsze zalety:

  • zapewnia komfortowy sen
  • ma wysoką wytrzymałość
  • dostępny w wielu twardościach do wyboru
  • można dopasować go do indywidualnych potrzeb

Zatem materac sprężynowy, w tym głównie materac kieszeniowy, może być bardzo dobrym zakupem do sypialni dla każdego, kto szuka komfortowego snu!

 

Materiał powstał przy współpracy z: estella-materace.pl