Meble w gabinecie medycznym wcale nie muszą być nieeleganckie – dzisiaj coraz więcej producentów oferuje wyposażenie gabinetów łączące w sobie stylowy wygląd wraz z funkcjonalnością!

Na odbiór gabinetu medycznego przez pacjenta przede wszystkim wpływają zastosowane w nim meble. Specjaliści, którym zależy na stworzeniu przyjaznego, komfortowego, ale również prestiżowego efektu, powinni zatem zwrócić uwagę na odpowiednie wyposażenie swojego gabinetu. Co warto wybrać?

Jakie powinny być idealne meble medyczne?

Używane w gabinetach medycznych meble przede wszystkim powinny być praktyczne, a także łatwe do utrzymania w higienicznej czystości. Nie oznacza to jednak wcale, że nie mogą wyróżniać się jednak atrakcyjnym wyglądem.

Dobre meble medyczne powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Najczęściej wybór pada wtedy na meble z solidnych płyt meblowych wykończonych na gładko, także z lustrzanym połyskiem, które są również łatwe do utrzymania w czystości.

Meble medyczne mogą być również uzupełnione o elementy ze stali nierdzewnej oraz ze szkła hartowanego, które nadają całej konstrukcji nowoczesny wygląd.

Oczywiście, nie można pominąć także funkcjonalności umeblowania w gabinecie medycznym. Meble powinny posiadać odpowiednią przestrzeń do przechowywania oraz duże blaty. W zależności od potrzeb mogą być również uzupełnione o zlewozmywaki, miejsca na komputer, odpowiednie oświetlenie. W miejscach, w których lekarz musi mieć przy sobie odpowiednie wyposażenie do prowadzenia badań czy zabiegów, dobrym wyborem będą także szafki na kółkach.

Jeśli chodzi o kolorystykę, wybór najczęściej pada na uniwersalną biel, która kojarzy się z czystością i higieną, ale również meble medyczne można wykonać w innych kolorach, na przykład w modnej szarości, ciepłych kolorach beżu czy brązu. Ciekawym wyborem będą także meble dwukolorowe, na przykład szaro-zielone lub biało-pomarańczowe.

Gdzie kupować stylowe meble medyczne?

Aktualnie meble medyczne dostarcza w Polsce wiele firm. Można również korzystać z ofert zagranicznych producentów. Z asortymentem można obecnie bez problemu zapoznać się całkowicie on-line – na stronach WWW można sprawdzić katalogi i przykładowe aranżacje, aby dobrać odpowiednie wyposażenie do gabinetu.

Wielu producentów prowadzi także internetową sprzedaż mebli biurowych. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie modele, a następnie zrealizować zamówienie on-line – wyposażenie może być dostarczone do klienta już w ciągu kilku dni od złożenia zamówienia lub w innym wskazanym na stronie terminie.