Zabudowa wnęki jest często najlepszym rozwiązaniem, gdy chcemy uzyskać dodatkową, funkcjonalną przestrzeń do przechowywania. Szafa będzie wtedy dokładnie dopasowana i może spełniać wszystkie nasze wymagania. Z jakimi kosztami musimy jednak się liczyć?

Niezależnie od tego, czy mówimy o dużym domu, czy o małym mieszkaniu, szafa wnękowa może być bardzo pomocnym meblem w przechowywaniu różnych przedmiotów – odzieży, obuwia, dodatków, odkurzacza i innego wyposażenia do sprzątania czy zapasów.

Jeśli zależy nam na indywidualnym dopasowaniu, najlepszym wyborem będzie skorzystanie z usług firm wykonujących zabudowę meblową na zamówienie.

Co składa się na cenę szafy wnękowej?

Koszt wykonania szafy wnękowej zależny jest od szeregu różnych czynników, dlatego trudno jednoznacznie wskazać na cenę tego rodzaju umeblowania. Każda firma ma nieco inny cennik i stosuje również nieco inne materiały, co przekłada się na ostateczne ceny.

Zatem przed skorzystaniem z oferty najlepiej wysłać zapytania ofertowe to paru firm – w ten sposób można wybrać taką, która wykona szafy wnękowe tanio i solidnie.

Cena szafy wnękowej zależna jest od:

  • powierzchni zabudowy
  • wykorzystanych materiałów – płyty, drewno, szkło
  • rodzaju mechanizmu – drzwi rozwieranie, przesuwne
  • akcesoriów – kosze, drążki, wieszaki

Jeśli nie chcemy przepłacać za wykonanie zabudowy, w takim przypadku warto zdecydować się na szafę wnękową rozwieraną wykonaną z płyty drewnopochodnej z małą liczbą akcesoriów. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy otwieranie skrzydeł szafy byłoby utrudnione ze względu na małą powierzchnię – wtedy lepszym wyborem są drzwi przesuwne. Ponadto dzięki dodatkowym koszom, drążkom czy wieszakom szafa może stać się bardziej funkcjonalna i przechowywanie będzie wtedy łatwiejsze.

Szafy wnękowe – przykładowe ceny:

  • szafa dwudrzwiowa, rozwierana – od 800 do 2 000 złotych
  • szafa dwudrzwiowa, z przesuwnymi drzwiami – od 1 500 do 5 000 złotych