Cegła klinkierowa jest dość popularnym, chętnie wybieranym materiałem budowlanym. Na rynku znajdziemy ją w różnych wariantach do wyboru, dlatego możemy dopasować ją do różnych budynków i aranżacji. Zapraszamy do zapoznania się z 5 pomysłami na wykorzystanie cegły klinkierowej!

Wytrzymała, trwała, odporna na czynniki zewnętrzne, w tym na mróz oraz wilgoć, a przy tym estetyczna i wszechstronna – taka właśnie jest cegła klinkierowa. Ze względu na swoje właściwości klinkier również jest w stanie zapewnić dodatkową termoizolację. Obecnie zakupimy go w wielu różnych wariantach do wyboru, zarówno jako maszynową, jak i ręcznie formowaną.

Dzięki klinkierowi można uzyskać naprawdę atrakcyjne aranżacje, szczególnie na zewnątrz budynków – poniżej prezentujemy najczęściej spotykane zastosowania cegły klinkierowej.

  1. Wykończenie komina

Komin budynku może być wykończony różnymi materiałami, ale cegła klinkierowa nadaje się do tego celu naprawdę bardzo dobrze. Dzięki niej możemy zapewnić kominowi dodatkową ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, a także sprawić, że dom będzie wyglądał jeszcze ładniej.

  1. Schody na zewnątrz

Cegła klinkierowa również bardzo dobrze nadaje się do wykończenia schodów na zewnątrz – ze względu na swoją wysoką wytrzymałość oraz mrozoodporne właściwości wykonane z niej schody są w stanie posłużyć na długi czas. Można skonstruować z niej zarówno schody prowadzące do budynku, jak również te w ogrodzie czy na tarasie.

  1. Dekoracja elewacji

Dzięki cegle klinkierowej, a także cieńszym płytkom klinkierowym możemy również udekorować elewację budynku. Do wyboru mamy różne kolory i wielkości wyrobów klinkierowych, dlatego mogą być one indywidualnie dopasowane do stylu architektury budynku. Klinkierem pokrywa się zarówno całe ściany, jak również określone ich części, na przykład cokoły, obramowania okien, ganki, ściany przy tarasach i balkonach.

  1. Płot z cegły klinkierowej

Dobrym pomysłem na wykorzystanie takiego materiału jak cegła klinkierowa jest również ogrodzenie. Klinkier pozwala nam na wykonanie stylowo prezentującego się ogrodzenia w klasycznym stylu – może być ono w całości wykonane z cegieł albo mogą one posłużyć tylko do przygotowania podmurówki oraz słupów.

  1. Ozdoby do ogrodu z klinkieru

Klinkier świetnie nadaje się również do wykonania różnych ozdób ogrodowych – może posłużyć do przygotowania dekoracyjnych murków oporowych przy klombach, kwietników czy dekoracyjnych kręgów na krzewy i kwiaty.

Do zapoznania się ze swoją ofertą wyrobów klinkierowych zaprasza firma klinkierbud.pl.