Chcesz kupić swoje pierwsze mieszkanie i ma być ono przeznaczone dla singla? W sprzedaży znajdziemy wiele ciekawych nieruchomości zarówno w największych miastach, jak i w tych mniejszych miasteczkach. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wtedy, gdy poszukujemy mieszkania dla singla i zajmujemy się jego aranżacją?

Zakupienie mieszkania jest jednym z największych wydatków w całym życiu. Warto więc poświęcić więcej czasu na wybranie tego odpowiedniego. Panuje przekonanie, że mieszkanie powinniśmy kupować docelowo jako to, w którym chcemy mieszkać już do końca naszego życia. Warto jednak pamiętać o tym, że wcale nie musimy kupować mieszkania z taką myślą. Najlepiej, aby wystarczyło nam na minimum 5 lat, ponieważ wcześniejsza sprzedaż będzie związana z koniecznością opłacenia dodatkowego podatku.

Kawalerka – najlepsza dla singla?

Najczęściej singiel nie potrzebuje zbyt dużej przestrzeni – wystarczy tylko salon, kuchnia i sypialnia oraz łazienka. Wielu singli nie dysponuje też sporą sumą na zakupienie dużego mieszkania. Wobec tego wybór najczęściej pada na kawalerki. To także przyszłościowy zakup. Kawalerki, chociaż małe, można łatwo spieniężyć, a także wynająć – znacznie łatwiej niż większe mieszkania.

Przy doborze odpowiedniej kawalerki powinniśmy zwrócić uwagę na metraż i rozkład. Najtańsze lokale nie mają wydzielonej sypialni i mają aneksy kuchenne. Wobec tego kuchnia, salon i sypialnia znajdują się w jednym pomieszczeniu. To dobry wybór dla singla, któremu zależy na niskiej cenie, ale musimy przeanalizować go pod kątem komfortu. Nie każdemu będzie odpowiadał taki układ. Lepszym wyborem będzie wtedy mieszkanie z osobną sypialnią. Oczywiście, jeśli dysponujemy większymi finansami, możemy kupić mieszkanie z dwoma sypialniami – jedna może wtedy służyć jako domowy gabinet.

Aranżacja mieszkania dla singla – nie musi być trudna

Oczywiście, wszystko zależy od tego, jaki jest gust właściciela mieszkania. Możemy urządzić je w modnym obecnie stylu loftowym albo kolonialnym. Możliwości są nieograniczone! Jeśli jednak nie mamy sprecyzowanych oczekiwań, warto postawić na uniwersalne i neutralne materiały wykończeniowe i meble. Im jaśniejsze kolory, tym łatwiej powiększyć mieszkanie optycznie.

Kolor buku lub dębu na podłodze, białe ściany lub też z lekkim odcieniem szarości lub kremu, jasne płytki oraz białe meble to baza, którą możemy udekorować praktycznie dowolnie. Możemy postawić na dodatki w stylu loft albo skandynawskim, możemy wybrać etniczne elementy albo wybrać minimalizm. Tak urządzone mieszkanie dla singla będziemy mogli też łatwo odmienić – wystarczy dokupić dodatki takie jak zasłony, narzuty, poduszki. Gdy zdecydujemy się na jego sprzedaż lub wynajem, również nie powinniśmy mieć trudności ze znalezieniem zainteresowanych.