Za sprawą nowoczesnego sprzętu AGD możemy sprawić, że przygotowywanie posiłków będzie jeszcze łatwiejsze i szybsze. Jakie urządzenia warto mieć w swoje kuchni, aby gotować bez problemu?

Producenci oferują nam obecnie różnego rodzaju artykuły gospodarstwa domowego przeznaczone do kuchni. Teraz to nie tylko lodówka, kuchenka z piekarnikiem oraz zmywarka, ale również wiele innych urządzeń, które przydadzą się podczas przygotowywania posiłków. Nie kosztują dużo, a przy tym pozwalają na znaczne przyspieszenie i ułatwienie pracy.

  1. Mikrofalówka

Chociaż przez wielu uznawana jest za nieprzydatną, gdy mamy kuchenkę i piekarnik, to jednak razem z nią możemy ułatwić sobie wiele kuchennych czynności. Nowoczesne mikrofalówki pozwalają nam nie tylko na odgrzewanie i rozmrażanie produktów, ale również na ich gotowanie na parze czy grillowanie.

Razem z mikrofalówką możemy szybko rozmrozić potrawy z zamrażarki, możemy ugotować warzywa, możemy przygotować pyszne zapiekane kanapki, popcorn na domowy wieczór filmowy lub wysterylizować dziecięce butelki. Co więcej, mikrofalówki wcale nie są takie drogie. Dobre modele kupimy już za około 300 złotych.

  1. Blender

Razem z tym urządzeniem kuchennym możemy przygotować zupy krem, pyszne pesto z bazylii albo z suszonych pomidorów, wspaniałe gładkie sosy, smoothie i koktajle z owoców i innych składników. Blender może być wykorzystany także do przygotowania domowego masła orzechowego czy skruszenia lodu do drinków.

W sprzedaży możemy znaleźć różnego rodzaju blendery – te kielichowe do ustawienia na blacie, a także ręczne, także z różnymi dodatkami w zestawie. Najbardziej uniwersalne są blendery ręczne z dodatkami takimi jak kielich i końcówka do ubijania. Za dobry blender zapłacimy około 200 złotych.

  1. Opiekacz lub grill elektryczny

Lubisz pyszne grillowane kanapki panini? A może odżywiasz się zdrowo i nie smażysz niczego na tłuszczu? W takim przypadku w twojej kuchni powinien zagościć opiekacz albo grill elektryczny.

Tego rodzaju urządzenia pozwalają na szybkie i wygodne grillowanie różnego rodzaju potraw – kanapek, ryb, mięs, warzyw, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. W sprzedaży znajdziemy też urządzenia z wymiennymi płytkami grzejnymi, na przykład mogą one pomóc w przygotowaniu gofrów. Ceny zaczynają się od 100 złotych.

To tylko trzy urządzenia, które bardzo przydadzą się w kuchni podczas codziennego przygotowywania różnych pyszności. W sprzedaży znajdziemy też wiele innych. Zapraszamy do podzielenia się swoimi sprawdzonymi propozycjami, aby gotowanie było jeszcze prostsze!