Zakupienie używanego domu albo mieszkania to często przystępna cena, ale z drugiej strony również sporo pracy. W trakcie sprzątania i remontu pojawia się wtedy dużo odpadków. Co możemy z nimi zrobić?

Gruz pobudowlany, niechciane meble i inne elementy wyposażenia wnętrz, śmieci, które nagromadziły się w ciągu wielu lat – to wszystko czeka w używanych mieszkaniach i domach, w których chcemy wykonać remont. Tutaj pojaw się pytanie – jak pozbyć się tego wszystkiego? Na szczęście, nie musimy wywozić odpadów we własnym zakresie.

Jeśli śmieci jest niewiele, możemy po prostu skorzystać z PSZOK-ów, czyli punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Znajdziemy je w każdej gminie. PSZOK ma obowiązek bezpłatnego przyjęcia do nas różnych odpadów selektywnych, w tym takich jak papier, tektura, tworzywa sztuczne, metale, drewno, zużyty sprzęt elektroniczny, odpady zielone, tekstylia, farby, kleje czy odpady remontowe i budowlane. Nie zawsze jednak mamy czas czy możliwości, aby odwieźć do punktu wszystko we własnym zakresie.

Alternatywnym rozwiązaniem jest wtedy skorzystanie z usług firm zajmujących się wynajmowaniem kontenerów na śmieci. Wtedy nie musimy już planować nigdzie żadnych dojazdów, ponieważ niepotrzebne rzeczy wrzucamy do wcześniej podstawionego przez firmę kontenera. To duża oszczędność czasu oraz wygoda!

Do wyboru mamy wiele pojemności kontenerów, dlatego możemy dopasować je indywidualnie w zależności od tego, ile śmieci będziemy chcieli wywieźć. Najmniejsze kontenery mają pojemność około 2 metrów sześciennych, ale możemy zamówić także te mające około 10 metrów sześciennych. Czas wynajmu kontenera to najczęściej od 3 do 6 dni, ale wtedy, gdy zapełni się on przed czasem, możemy po prostu zadzwonić do firmy, aby zamówić jego odebranie. Firma może wtedy dostarczyć nam także kolejny, pusty kontener na śmieci.

Ceny tego rodzaju usług wcale nie są bardzo wysokie – zapłacimy od około 100 do 500 złotych za mniejsze i średnie kontenery na śmieci wraz z dostawą oraz odbiorem. Wobec tego, biorąc pod uwagę wygodę, a także oszczędność czasu, jaką możemy uzyskać dzięki tej usłudze, to sprawdzony wybór dla osób, które planują różnego rodzaju generalne remonty oraz porządki domów i mieszkań.

Jeśli chodzi o kontenery na śmieci Warszawa jest jednym z tych miast, gdzie skorzystamy z takich właśnie usług. Do wybrania swojej oferty zaprasza firma wywoz-smieci.pl, która posiada wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Z zakresem usług oraz aktualnym cennikiem można zapoznać się już teraz na stronie internetowej.