Chcesz, aby wnętrze twojej sypialni albo salonu stało się cieplejsze i bardziej przytulne? Taki efekt możemy uzyskać bez ponoszenia wysokich kosztów – wystarczy tylko zakupienie kilku ciekawych dodatków. Jak ocieplić wnętrze mieszkania bez ponoszenia wysokich kosztów? Sprawdź to razem z nami!

 Odpowiednia kolorystyka

Wnętrze ocieplają przede wszystkim ciepłe barwy. Nie oznacza to jednak wcale, że nasz dom musi być urządzony cały w beżach. Możemy też postawić na bardziej nowoczesną kolorystykę, na przykład na modne obecnie szarości albo rozmytą biel połączoną z lekkim beżem. Uniwersalna będzie również biel – możemy połączyć ją z innymi ciepłymi odcieniami, na przykład kolorem drewna, beżami, ciepłą szarością.

Gdy jednak nie planujemy kupować nowych farb na ściany i malować ich od nowa, możemy postawić na ciepłe kolorystycznie dodatki – zasłony, narzuty, poduszki, obrusy. Dzięki nim wnętrze może zmienić się w bardziej przytulne.

Światło

Na to, czy nasz dom wygląda na ciepły i odbierany jest jako przytulny, wpływa w dużej mierze światło. Chociaż do lampa sufitowa daje ogólne oświetlenie, to jednak w celu ocieplenia wnętrza powinniśmy postawić na światło rozproszone, punktowe dawane przez lampki stołowe, lampy podłogowe, kinkiety. Czasami wystarczy tylko niedroga lampa stojąca z kloszem z papieru albo dekoracyjna lampka na komodę lub parapet, aby wprowadzić do wnętrza wspaniały, relaksujący klimat. Bardzo dobrym wyborem będą też dekoracyjne girlandy świetlne, na przykład modne Cotton Balls.

Pamiętajmy również o tym, że ważna jest barwa światła żarówek. Najlepszym rozwiązaniem będą żarówki dające światło ciepłe, które przypomina światło świecy albo tradycyjnej żarówki żarowej. Dzięki takim żarówkom momentalnie sprawimy, że salon czy sypialnia będą prezentować się przytulniej.

Stylowe dekoracje

Wnętrza minimalistyczne, bez żadnych dekoracji, często są odczytywane jako mało przytulne, sterylne. Czasami wystarczy tylko kilka niedrogich dekoracji, aby pokój wyglądał na bardziej gościnny.

Do takich dekoracji zaliczamy między innymi ramki na zdjęcia umieszczone na ścianach – najlepiej ułożyć je według szablonu, by wyglądały świetnie. Także możemy postawić na niezastąpione kwiaty i dekoracje wiklinowe lub rattanowe – wianki, serduszka powieszone na drzwiach, w oknie, położone na komodzie. Świetnie sprawdzą się też lampiony, latarenki i świece, które idealnie wpisują się w modny obecnie trend hygge. Oczywiście, ważne są też tekstylia – dużo poduszek, ciepłe koce, dywany sprawią, że wnętrze będzie bardzo przytulne i swojskie.