W domu zawsze warto mieć pod ręką podstawowy zestaw narzędzi – nigdy nie wiadomo, kiedy będą mogły się przydać. Co warto kupić, aby być zabezpieczonym w razie usterek?

W sprzedaży możemy znaleźć zarówno pojedyncze narzędzia, jak i również narzędzia w zestawach. Ceny są zróżnicowane, ale najlepiej wybierać te ze średniej półki cenowej. Te tanie mogą szybko się zniszczyć, z kolei te najdroższe nie będą potrzebne amatorowi. Powinny być dobrze wyważone, wykonane z wytrzymałych materiałów, wygodnie leżeć w dłoni.

Poniżej prezentujemy listę narzędzi, które przydadzą się w każdym domu – ich zakupienie wcale nie jest związane z bardzo wysoką ceną!

  1. Wkrętaki – śrubokręty

Podstawowe narzędzia pozwalające nam na przykręcanie i odkręcanie różnych śrubek. Pod ręką warto mieć wkrętaki płaskie oraz krzyżakowe. Najlepiej zdecydować się na komplet takich właśnie narzędzi w różnych rozmiarach – możemy kupić je także z wymiennymi końcówkami.

  1. Klucze imbusowe

Mają kształt litery L i przekrój sześciokąta. Posiadają szerokie zastosowanie, na przykład przy skręcaniu mebli oraz dokręcaniu śrubek w rowerze. Najlepiej także zdecydować się na komplet takich kluczy, ponieważ w użyciu są ich różne rozmiary.

  1. Młotek

Pomocny podczas różnych prac montażowych i naprawczych. Przy zakupie powinniśmy zwrócić uwagę na jakość jego wykonania – najlepszy będzie model z trzonkiem na stale przymocowanym do obucha.

  1. Miara

Zwijana miara, tak zwana metrówka, pozwoli nam na łatwe zmierzenie wszystkiego, co potrzebne, na przykład pokoju, mebli, ubrań i wielu innych przedmiotów.

  1. Kombinerki

Kombinerki, które określane są jako szczypce uniwersalne, pozwalają na prowadzenie różnorodnych prac, między innymi w kuchni i w łazience.

  1. Poziomica

Nie musimy tłumaczyć jej zastosowania – pozwala nam na sprawdzenie poziomu różnych przedmiotów. Do domu wystarczy zwykła poziomica z bąbelkiem powietrza, ale w sprzedaży znajdziemy też różnego rodzaju modele elektroniczne.

  1. Wiertarka i zestaw wierteł

To właściwie jedno narzędzie elektryczne, które przyda się nam w domu do podstawowych prac. W sprzedaży możemy znaleźć różnego rodzaju wiertarki wraz z dopasowanymi wiertłami. Przydadzą się podczas wiercenia w ścianach, a także przy różnych pracach renowacyjnych, na przykład mebli.

  1. Klucz francuski

Bardzo pomocny w przypadku różnych prac związanych z instalacjami sanitarnymi w domu, na przykład przy montażu baterii.

  1. Wkręty i gwoździe

Nie zapominajmy też o zakupieniu małego kompletu różnych wkrętów i gwoździ. W sprzedaży możemy znaleźć różnego rodzaju zestawy zawierające akcesoria tego rodzaju w różnych wymiarach.

O narzędziach specjalnych przeczytaj na: www.toole.pl