Uwielbiasz styl retro i szukasz alternatywy dla modnych obecnie chromowanych baterii łazienkowych i kuchennych? W takim przypadku warto zwrócić uwagę na baterie mosiężne – to armatura przyciągająca uwagę od razu!

Mosiądz jest stopem między i cynku. Może również zawierać inne dodatki, na przykład aluminum, cynę, ołów czy żelazo. Wyróżnia się swoim charakterystycznym kolorem – pomarańczowożółtym, przypominającym postarzane złoto. Mosiądz jest stopem odpornym na korozję, łatwym w obróbce, dlatego wykonane z niego elementy mogą mieć różnorodne kształty.

Z mosiądzu, oprócz armatury, wykonuje się również innego rodzaju przedmioty, na przykład osprzęt odporny na wodę morską, klamki, okucia budowlane, instrumentu muzyczne, łuski amunicji, świeczniki, medale, pomniki. Jest to wobec tego wszechstronny materiał.

Styl retro w twojej łazience

Gdy przepadasz za stylem retro, w takim przypadku na pewno wiesz, jak duże znaczenie mają detale. W łazience powinniśmy wtedy pamiętać o wyborze odpowiednich płytek ceramicznych, które pozwolą na wprowadzenie do wnętrza powiewu przeszłości, a także mebli i ceramiki. Dopełnieniem będzie armatura retro.

Chociaż w sklepach możemy znaleźć armaturę chromowaną stylizowaną na retro, to jednak nie jest ona w stanie zastąpić uroku cechującego armaturę mosiężną. To właśnie dzięki takim bateriom będziemy w stanie podkreślić wyjątkowy klimat wnętrza.

Baterie mosiężne do łazienki – wybierz te najlepsze!

W sprzedaży możemy znaleźć szeroką gamę mosiężnych baterii przeznaczonych do łazienek. To zarówno dość minimalistyczne projekty, jak i zdobione baterie, które same w sobie są małymi dziełami sztuki.

Do wyboru mamy między innymi baterie stylizowane na te przed lat, możemy też kupić baterie z długimi, łukowato wygiętymi wylewkami. Dostępne są baterie potrójne – składające się z osobno montowanych elementów, czyli wylewki i dwóch kurków.

W sprzedaży znajdziemy też baterie prysznicowe wykonane w mosiądzu, także z praktycznymi deszczownicami. Możemy także dokupić do nich akcesoria łazienkowe takie jak mydelniczki, uchwyty na ręczniki i papier toaletowy, na szczotkę do toalety, półeczki ścienne, uchwyty na kubki i szczoteczki do mycia zębów.

Ile zapłacimy za retro armaturę łazienkową z mosiądzu?

Ceny są wyższe niż w przypadku standardowych baterii chromowanych – zwykle za baterię umywalkową lub wannową zapłacimy od 500 do 900 złotych, natomiast za baterię do prysznica wraz z wężem i słuchawką około 1000-1500 złotych. Ceny są orientacyjne, dlatego warto sprawdzić je dokładnie u producentów – także on-line.