W sklepach możemy znaleźć obecnie najróżniejsze baterie łazienkowe. Możemy wobec tego dopasować je indywidualnie w zależności do tego, jaki jest styl aranżacji wnętrza, a także jaki efekt chcemy uzyskać. Gdy również poszukujesz odpowiednich baterii łazienkowych, sprawdź z nami ich najpopularniejsze rodzaje i wybierz najlepszą!

Baterie do łazienek kupujemy w wersji do umywalki, a także do wanny lub do prysznica lub jednocześnie jako baterie do wanny z prysznicem. Także w sprzedaży znajdziemy baterie przeznaczone do bidetów.

W sprzedaży dostępne są głównie baterie chromowane błyszczące i szczotkowane, ale również możemy znaleźć baterie z innych materiałów, na przykład mosiądzu czy baterie pokryte tworzywem.

Baterie stojące i naścienne

Pierwszy podział dotyczy sposobu montażu baterii łazienkowej – tutaj wyróżniamy baterie stojące oraz naścienne.

Baterie stojące czy sztorcowe mogą być zamontowane do odpowiedniej umywalki czy wanny z wycięciem, mogą być też zamontowane jako stojące w blacie, a nawet w podłodze, na przykład wtedy, gdy wanna ma być umieszczona pośrodku łazienki.

Z kolei baterie naścienne montujemy w ścianie – wymagane jest wtedy odpowiednie prowadzenie instalacji. Baterie te są często stosowane w przypadku wanien i pryszniców, z kolei baterie umywalkowe kupujemy częściej jako stojące.

Baterie jednouchwytowe i dwuuchwytowe

Kolejny podział na rodzaje baterii dotyczy liczby ich uchwytów – tutaj mamy do wyboru standardowe baterie z dwoma uchwytami oraz baterie z jednym uchwytem. Baterie z dwoma uchwytami pozwalają nam na sterowanie strumieniem ciepłej i zimnej wody osobno – takie baterie zaliczane są jednak do mniej oszczędnych, ponieważ wymagają więcej czasu na ustawienie właściwej temperatury wody.

Z kolei baterie jednouchwytowe to baterie mieszalnikowe, w których woda w odpowiedniej temperaturze mieszana jest zgodnie z ustawieniem uchwytu. Takie baterie są oszczędniejsze, ale również mogą być bardziej narażone na usterki, w szczególności głowicy – najlepiej wybierać baterie z głowicą suwakową, ceramiczną.

Baterie termostatyczne

To baterie, w których ustawiamy jedną temperaturę wody i dzięki temu nie musimy za każdym razem regulować jej uchwytami. To wygodny wybór przede wszystkim w przypadku baterii wannowych i prysznicowych. Są też bezpieczne dla dzieci – zapobiegają poparzeniom za ciepłą wodą.

Baterie bezdotykowe

Stosowane głównie miejscach użyteczności publicznej. To baterie wyposażone w specjalny czujnik, który uruchamia strumień wody wtedy, gdy podłożymy pod baterię swoje ręce. Przepływ wody ustaje, gdy fotokomórka nie wykryje już zbliżenia rąk.

Kup baterie łazienkowe na: http://laveo.pl/produkty/baterie