Jeżeli mieszkanie lub dom ma atrakcyjną cenę i spotyka się z dużym zainteresowaniem wśród klientów, ale żaden z nich nie chce zdecydować się na kupno, wówczas problemem jest właśnie dana nieruchomość. Najczęściej jej wygląd nie jest zbyt atrakcyjny i przez to zniechęca do realizacji transakcji. W takiej sytuacji, a także w wielu innych, gdy zależy nam na przyspieszeniu sprzedaży nieruchomości i uzyskaniu wyższej ceny, warto pomyśleć o home stagingu.

W Polsce przez lata usługa home stagingu nie była dostępna. Teraz jednak jest selekcjonowana coraz chętniej. Do wyboru mamy wobec tego szereg biur, które zajmują się usługami w tej dziedzinie. Czym jednak jest home staging i kiedy warto zdecydować się na taką usługę? Jeżeli przymierzasz się w najbliższym czasie do sprzedaży nieruchomości lub chcesz ją wynająć, warto z niej skorzystać.

Czym jest home staging?

Termin ten odnosi się do takiego przygotowania nieruchomości, aby podnieść jej wartość i sprawić, że będzie ona wzbudzała większe zainteresowanie. Po home stagingu mieszkanie wygląda bardziej atrakcyjnie, może zostać sfotografowane w celu przygotowania ogłoszenia, a także będzie przyszykowane na odwiedziny potencjalnych klientów.

Dom lub mieszkanie są wtedy gruntownie sprzątane, usuwa się z nich prywatne przedmioty właściciela, a także odświeża przestrzeń, na przykład przez pomalowanie ścian, ustawienie świeżych kwiatów, powieszenie obrazów lub grafik na pustych ścianach, zawieszenie nowych zasłon i firanek, ułożenie dekoracyjnych poduszek i narzut. Jeżeli mieszkanie albo dom są w dość złym stanie wizualnym, wtedy konieczne może być też zakupienie nowych mebli, ułożenie podłóg na nowo.

Zalety przeprowadzenia home stagingu:

  • podkreślenie zalet nieruchomości – po home stagingu możemy wydobyć pełny potencjał nieruchomości
  • szybsza sprzedaż nieruchomości – gdy wygląda ona bardziej atrakcyjnie, wtedy klienci są nią bardziej zainteresowani i są też skłonni do szybszego podjęcia decyzji
  • podwyższenie wartości nieruchomości – po dobrze wykonanym home stagingu mieszkanie lub dom zyskują na wartości i możemy sprzedać je w wyższej cenie

Wobec tego dzięki home stagingowi jesteśmy w stanie uzyskać naprawdę świetne rezultaty. To powoduje, że aktualnie usługi tego rodzaju cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród sprzedających nieruchomości, jak i planujących je wynajmować.

Gdzie skorzystać z home stagingu?

Adresy firm, które zajmują się świadczeniem usług w tej właśnie dziedzinie, możemy znaleźć już teraz przez internet. W zależności od wybranego zakresu usług cena to od około 200 do 1000 złotych. Do tego kosztu będziemy musieli dodać też koszty związane z zakupionymi materiałami i wyposażeniem.